Wilson D.: Robopokalipsa

Robopokalipsa TU-m„Ljudi bi trebali znati da se u početku neprijatelj ničim nije razlikovao od svakodnevnih, običnih predmeta: automobila, zgrada, telefona... Tek poslije, kad su počeli dizajnirati sami sebe, Roboti su poprimili prepoznatljiv, ali ipak malo iskrivljen izgled, poput ljudi i životinja iz nekoga drugog svemira, koje je načinio neki drugi bog.” U bliskoj budućnosti, u trenutku koji nitko neće posebno primijetiti, sva će tehnologija koja vlada našim svijetom istodobno prestati ispravno raditi. Ujedinit će se i okrenuti protiv nas. Nevjerojatno moćna umjetna inteligencija nazvana Arhos, u liku stidljiva dječaka, širi se preko interneta i nitko je ne može zaustaviti: počinje neprimjetno preuzimati naše pametne automobile, električni napon, autopilote u avionima, računalne mreže, cijelu infrastrukturu koja upravlja našim životima.