Jemisin N.K. : Stotinu tisuća kraljevstva

lYeine Darr izgnanica je s barbarskog Sjevera i jedna od nasljednica prijestolja Stotinu Tisuća Kraljevstava.U veličanstvenom, čarobnom gradu Nebo Yeine se zatječe usred nemilosrdne borbe za moćno prijestolje. Hoće li uspjeti preživjeti dvorske spletke i razotkriti mračne obiteljske tajne? I, još važnije, hoće li uspjeti preživjeti ljubav? U svijetu u kojem ništa nije onakvo kakvim se na prvi pogled čini čak su i uloge bogova i smrtnika izmijenjene. Napeta priča razvijena na bogatom tkanju drukčijeg, neočekivanog svijeta otkriva koliko je opasno kad su ljubav i mržnja – i bogovi i smrtnici – neraskidivo povezani.