Montefiore,S.S.- Jedne zimske noći

Res t jednezimskenociDok Staljin i njegovi najbliži suradnici slave konačnu pobjedu nad Hitlerom, središtem Moskve začuju se pucnjevi: na kremaljskom mostu leže mrtvi mladić i djevojka, djeca ruske političke elite, koji su pohađali najekskluzivniju školu u Moskvi. Radi li se o ubojstvu? Planiranom samoubojstvu? Ili je to urota protiv Staljina i sovjetske države? Po nalogu samoga Staljina sva su školska djeca uhićena i prisiljena svjedočiti protiv svojih prijatelja i roditelja. Taj jezivi lov na vještice ubrzo razotkriva politički nepodobne ljubavne afere i obiteljske tajne u svijetu gdje se i najmanja pogreška kažnjavala smrću. Temeljen na istinitoj priči i stvarnim svjedocima tog događaja, ovaj dirljivi roman o strasti, intrigama i izdaji vodi vas u Rusiju 1940-ih s takvom uzbudljivom autentičnošću da odmah znate kako ste u rukama vrhunskog pripovjedača.

„Savršena kombinacija povijesnih činjenica, napete priče i nezaboravnih likova.“ Kate Mosse, autorica Labirinta

„Požuda, preljub i romantična ljubav. Izvanredno čitljivo i neobično dojmljivo.“ Sunday Telegraph

„Povijesni roman koji prerasta u krajnje napetu dramu.“ Mail on Sunday

„Središnja tema Montefioreova romana Jedne zimske noći je beznadna ljubav u srcu nasilnog društva... Autor savršeno opisuje kafkijanski labirint u kojemu posrću bespomoćne žrtve.“ The Sunday Times