Umit, A.- Magla i noć

m 94394Psihološko-politički triler Magla i noć priča je o razočaranom obavještajcu Sedatu i njegovoj potrazi za nestalom mladom ljubavnicom Mine koja je narušila njegov ustaljeni život kao oca obitelji. Introvertiranog i tajnovitog, u skladu s osobinama koje zahtijeva njegova profesija, i beznadnog kad je riječ o izražavanju osjećaja, Sedata izjeda krivnja nakon što ne uspijeva riješiti slučaj ubojstva svoga šefa, ujedno bliskog prijatelja Jildirima. Njegovo je povjerenje u obavještajnu službu uzdrmano nakon što svjedoči makinacijama unutar obavještajne službe i u odnosima između obavještajne službe i države. U međuvremenu, dok pokušava pronaći svoju mladu ljubavnicu koja je nestala nakon upuštanja u vezu s mladim ljevičarem Fahrijem, ne ustručava se koristiti najprljavijim metodama svoje struke.