Lohf,S.- Dođi,igrajmo se vani!

m 97097Budući da aktivnosti opisane u ovoj knjizi tjeraju djecu van, u potragu za materijalima potrebnim za izradu igračaka a time i u boravak u prirodi, smatrao sam je važnom i uvrstio u biblioteku "Pametnica". Također, izrađujući ove igračke djeca svim osjetilima uče o godišnjim dobima i promjenama u prirodi, a sve to stimulirajući finu motoriku, akomodaciju, rotaciju i ravnotežu, što je sve povezano s ukupnim razvojem djeteta, pa čak i s njegovim govornim sposobnostima, koje su u ovoj knjizi dodatno stimulirane kroz pjesmice i zagonetke. Znajte da igrajući se na ovaj način s djetetom provodite korisno vrijeme, a ujedno potičete njegov zdravi razvoj. I na kraju, učite dijete da vodi brigu o zaštiti i očuvanju okoliša. Zbog svega navedenog, smatram da ova knjiga znatno doprinosi osvješćivanju roditelja i predstavlja jasan putokaz svima koji žele bolje proći svojim dijelom puta s djecom, pomažući im da izbjegnu zamke koje ih čekaju u suvremenom načinu života.

dr. Ranko Rajović