Bodrožić, M. - Balada o zvjezdanom moru

baladaNadežda je nepopravljiva romantičarka koju nijedan poraz neće natjerati na predaju. Nadežda je Corto Maltese naših dana – hrabra, pametna, tajnovita i magična. Prvi je put iskreno zaljubljena te putuje cijelom Europom, od Amsterdama i Pariza do Splita i Berlina, da bi ulovila trenutke sreće s IIjom, piscem, bonvivanom i oženjenim muškarcem. To dvoje ljudi iz bivše Jugoslavije, ona iz Dalmacije, on iz Sarajeva, strastvenih i melankoličnih, traga za srećom noseći teret prošlosti – no jesu li uistinu srodne duše?

Marica Bodrožić, jedna od najnagrađivanijih suvremenih njemačkih književnica, u Baladi o zvjezdanom moru na čudesan način oživljava svjetove koje svatko od nas skriva duboko u sebi. Ovaj roman veličanstvena je posveta ljubavi, književnosti, djetinjstvu, nostalgiji, putovanjima i gradovima.