Bolano, R. - Treći reich

trecireichRadnja se odvija jednog ljeta na Costa Bravi.
Mladi Nijemac Udo Berger i njegova djevojka vraćaju se u hotel gdje je ljetovao kao dijete. On je pomalo autističan tip opsjednut strategijskom igrom Treći Reich, nešto poput Rizika, ali kompliciranije. Prvak je Njemačke. Donio je tablu sa sobom i dok se cura kupa on mozga nad partijom i piše dnevnik. Upoznaju još jedan mladi njemački par i neke lokalce.Među njima je i vlasnik pedalina za iznajmljivanje kojega, zovu Opečeni.
Cijela jedna strana torza mu je u ožiljcima od opeklina. On i Udo upuštaju se u partiju.
Hoće li Njemačka napokon dobiti Drugi svjetski rat?
Nakon niza neočekivanih (ili očekivanih) događaja, na kraju ljeta doznat će se pobjednik.