Dolenec, Z.- Ptice zimovalice i preletnice Hrvatske

fdhfghgfPriručnik Ptice zimovalice i preletnice Hrvatske pisan je za učenike, nastavnike i sve ljubitelje prirode kako bi temeljitije upoznali i iskreno zavoljeli ptičji svijet te ga svi zajedno štitili i očuvali.
Ovo štivo daje osnovne podatke o 50 vrsta ptica negnjezdarica na području Hrvatske prema autorovu izboru koje možemo promatrati tijekom jesenskih, zimskih i proljetnih dana. Unutar skupine zimovalica razlikujemo tri podskupine: redovite, neredovite i vrlo rijetke zimovalice.
I unutar skupine preletnica razlikujemo tri podskupine: redovite, neredovite i vrlo rijetke preletnice.Nadamo se da će ovo tiskano djelo pridonijeti Vašem još većem zanimanju za ptičji svijet, a napisao ga je veliki ljubitelj prirode i naš vodeći ornitolog.