Romero, C. Elias, D. i dr.- Bolivijke pričaju

9326Posebnost je ove antologije u tome što okuplja isključivo spisateljice, i to većinom mlađeg naraštaja. Neke su od njih već priznata i cijenjena imena bolivijske literarne scene, druge tek književne nade u razvoju, no sve zajedno udružene kroz knjigu kratkih priča nude zaokružen umjetnički proizvod, reprezentativan za suvremenu bolivijsku književnost.Ona nam se u ovoj antologiji prikazuje kao egzotična, magična, senzualna, snolika, pomalo bizarna i provokativna, jer takve su priče koje je za nas oblikuju. No one su istovremeno i urbane, univerzalne, globalne, pod utjecajem američke popularne kulture, a opet, prožete političkom samosviješću i buntovništvom spram svih imperijalističkih posezanja.

Priče su to, konačno, što donose onu vječnu i moćnu ideju o jedinstvu čovjeka i prirode, o životinjskom svijetu kao ljudskoj domovini, proizašlu iz same utrobe zemlje u kojoj su nastale.