Ibanez, V. B. - Među narančama

Res t medu-narancamaMeđu narančama strastvena je ljubavna priča o zanosnoj opernoj pjevačici Leonori i mladom republikancu Rafaelu, narodnom zastupniku u parlamentu. Rafael je opijen Leonorom, prelijepom umjetnicom, koja svojom pojavom i životnim stilom plijeni pozornost svih lokalnih muškaraca, ali istodobno izaziva prezir malograđana i priprostog puka. Gradić Alcira u španjolskoj provinciji pozornica je romantične drame o sukobu ideala bezgranične slobode, ljubavi i ljepote s prozaičnom stvarnošću koju određuje novac i društveni oportunizam. Osim ljubavne priče, ovaj književni klasik daje sjajan opis društveno-povijesnih prilika u Španjolskoj početkom XX. stoljeća.