Igrić Lj. - Osnove edukacijskog uključivanja

osnoveKrajem travnja ove godine Školska knjiga je izdala sveučilišni udžbenik pod nazivom "Osnove edukacijskog uključivanja" čija je urednica predsjednica Centra inkluzivne potpore IDEM, prof.dr.sc. Ljiljana Igrić.

Svjesni smo činjenice kako je stručne literature u području edukacijske rehabilitacije još uvijek nedovoljno te zato s veseljem pozdravljamo ovaj udžbenik i vjerujemo da će nam svima biti od velike koristi. Riječ je o izvornom djelu koje donosi znanstveno utemeljene spoznaje u području odgojno-obrazovnog uključivanja koje mogu biti poticaj za unapređivanje rada učitelja i drugih stručnjaka u našim školama teza nova istraživanja toga područja u Hrvatskoj. Autori su u oblikovanju ovog djela jasno pokazali svoje opredjeljenje za edukacijsko uključivanje čime pridonose nužnom osuvremenjivanju naše odgojno obrazovne prakse.