Arnold, D.- Mosquitoland

Zemlja-komaraca-207x300Arnoldova je knjiga istodobno dirljiva i urnebesna. Zaljubit ćete se u Mim tijekom njezina nepredvidljivog putovanja. Mosquitoland nas podsjeća da je nesavršeno katkad – upravo savršeno.Kad joj se roditelji rastave, Mim Malone s ocem i novom maćehom odlazi iz sjevernog Ohija živjeti u ‘pustopoljine’ Mississippija, koji katkad zove i Mosquitoland. Prije nego što je uopće imala priliku prilagoditi se novoj okolini, doznaje da joj je majka bolesna. Učas odbacuje svoj novi život, sjeda na autobus i zapućuje se u Cleveland, svojoj pravoj mami i pravom domu, usput upoznajući galeriju uvrnutih likova. No, kad njezin dugi put krene neočekivanim smjerovima, Mim se mora suočiti s vlastitim demonima i preispitati svoje poglede na ljubav, na privrženost, kao i na to što zapravo znači biti psihički zdrav.

Ispričan nezaboravnim, kaleidoskopskim glasom, Zemlja komaraca moderna je američka odiseja koja će vam naizmjence slamati i grijati srce. Debitantski roman Davida Arnolda prihvaćen je s nepodijeljenim oduševljenjem kako čitatelja, tako  i kritike, a njegov se pisac nametnuo kao novo važno ime moderne američke literature.