50 klasika psihologije

images_uploaded_27856.JPGKnjiga 50 klasika psihologije pružit će vam uvid u najpoznatije teorije i djela tradicionalne i popularne psihologije. Ona istražuje važne psihoterapijske pravce (psihoanaliza, bihevioralna psihologija, gestalt psihologija...), ali se bavi i suvremenim djelima popularne psihologije kao što su Gladwellov Treptaj i Seligmanova Istinska sreća.

U 50 klasika psihologije upoznat ćete se s djelima velikana kao što su Freud, Adler, Jung, Skinner, James, Piaget i Pavlov, ali i s radom i istraživanjima suvremenih psihologa poput Howarda Gardnera, Daniela Gilberta i Martina Seligmana.

Uz pronicljive sažetke o svakom klasičnom djelu i prijedloge drugih značajnih naslova, ova knjiga provest će vas kroz povijest psihologije i njezina suvremena kretanja.

- Koji su znanstveni radovi promijenili naše vjerovanje o sebi i onome što pokreće ljude
- Koje su vodeće suvremene teorije u psihologiji
- Kako vam intuicija može spasiti život
- Kako bolje komunicirati te savladati vještine utjecanja na druge