Trebali bismo razgovarati o Kelvinu

m_49779Marcus Chown, nagrađivani astrofizičar ihvaljeni autor na području popularne znanosti, pokazuje kako nam svakodnevni svijet otrkiva duboke istine o krajnjoj prirodi stvarnosti.

Odraz vašeg lica na prozoru pokazuje vam da svemirom na najdubljoj razini upravlja slučaj. Smetnje zbog lošeg prijema signala na televizijskom ekranu govore nam da je svemir nastao u "velikom prasku". Štoviše, vaše samo postojanje pokazuje da ovo možda nije jedini svemir, nego tek jedan među bezbroj drugih svemira… Najbolji komentar knjige izišao je u časopisu New Scientist: "Idealna knjiga za osobu željnu uvoda u suvremenu fiziku koji je neće zastrašiti, ali i za naprednog tinejdžera koji ne prestaje pitati  'zašto'".