NOĆNI VLAK ZA LISABON

m_61553Što je potrebno da nam zauvijek promijeni život?
Raimundu Gregoriusu, sredovječnom profesoru klasičnih jezika u Bernu, bilo je dovoljno malo: jedan pogled na lijepu ženu koja se naslanja na ogradu mosta, jedna slučajno otkrivena knjiga portugalskog pjesnika, jedan noćni vlak i čaroban grad koji čeka na kraju puta.
No u ovoj knjizi kraj putovanja tek je početak priče...
Noćni vlak za Lisabon Pascala Mercieia roman je ideja koji se čita kao triler, potraga koja svoju iznimnu snagu i ljepotu dobiva u labirintu kroz koji nas naizmjence vode niti ljubavi, prijateljstva, sjećanja i književnosti.
Kad usred sata latinskog ustane i napusti svoj život, slijedeći tragove fascinantnog Amadeua de Prada, liječnika, pjesnika i borca protiv Salazarove diktature, Gregorius će stupiti na opasnu stazu koja će u pitanje dovesti sve šio je dotada živio.
Ali možemo li doista upoznali drugog čovjeka, a da ne upoznamo sebe? Možemo li raskinuti spone kojima smo vezani za osobu koja smo postali?
Noćni vlak za Lisabon epsko je putovanje ne samo Europom nego i našim mislima i osjećajima - knjiga zadivljujuće intelektualne dubine, jedna od onih koje će vam promijeniti život.