HRANA JE ZAKON

m_80003U današnje vrijeme mnogobrojnih dijeta i kontradiktornih nutricionističkih savjeta, Hrana je zakon donosi dobrodošlu jednostavnost i unosi svježinu u naše svakodnevne odluke o prehrani. Napisana jasnoćom, dovitljivošću i duhovitošću koje su već postale zaštitnim znacima Michaela Pollana, ovaj priručnik koji nećete nikada poželjeti pustiti iz ruku donosi vam šezdeset četiri nezaboravna pravila kako mudro jesti. U ovoj knjižici objedinjene su razne tradicije koje će vas upoznati s načinima na koje su različite kulture tijekom godina dolazile do iste zapanjujuće i trajne mudrosti o hrani. Svako pravilo nalazi se na posebnoj stranici, a popraćeno je konciznim pojašnjenjem. Nalazite li se u supermarketu, pred švedskim stolom ili za vlastitim štednjakom, ovo je savršeni vodič za sve one koji su se zapitali: Što i kako treba jesti?

Michael Pollan jedan je od najpriznatijih svjetskih nutricionističkih autoriteta – kolumnist New York Timesa, profesor novinarstva i ekologije na uglednom Berkeleyju i žestoki kritičar američke prehrambene politike, autor je i nagrađivanih bestselera o hrani, povijesti prehrane, ekologiji, a sve što napiše ili izgovori izaziva žučne, žestoke rasprave u stručnim i laičkim krugovima. Sama jezgra njegova učenja, Hrana je zakon, knjižica je s najinteligentnijim, najpametnijim, najjasnijim i najjednostavnijim pravilima koja ćete ikada poželjeti slijediti. Algoritam je hrvatskim čitateljima ponosno predstavlja u prijevodu Snježane Ercegovac, kao posebno odabrani prvi naslov u Pulsu, novoj biblioteci za sve one koji brinu o vlastitom duhovnom, duševnom i tjelesnom zdravlju – vlastitoj dobrobiti.