KASNA OBITELJ

knjiga_213103912Ela Miler naizgled ima sve: uspješnu karijeru, krasna sina i ugledna supruga. Bilo kako bilo, nakon povratka s jedne konferencije arheologa, upravo u vrijeme sinovljeva šestog rođendana, obavještava supruga da se odlučila razvesti. Iako je isprva bila potpuno sigurna u svoju odluku, a suprug se nije mogao pomiriti s rastankom, konačan raskol obitelji dovodi je u jako stresno stanje. Kad nakon neuspješna pokušaja pomirenja Ela potraži psihijatrijsku pomoć, život joj krene u sasvim neočekivanu smjeru.
Napisan u formi unutarnjeg monologa, roman Kasna obitelj posljednji je dio trilogije posvećene međuljudskim odnosima, u kojoj su još Ljubavni život i Muž i žena. ZERUYA SHALEV napisala ga je dok se oporavljala od teških ozljeda zadobivenih tijekom samoubilačkog napada na autobus koji se zbio nedaleko od njezine kuće. Baš kao i preostala dva dijela te trilogije, ni ovaj roman nijednog čitatelja neće ostaviti ravnodušnim.