TITANOVA KLETVA

152742_2Posljednji je petak prije zimskih praznika, no Percy Jackson nije u školi. Iako su stvari same po sebi dovoljno grozne (čitaj: bori se sa strašnim Mantikorom, polučovjekom-polulavom), postat će još gore; božica Artemida nestaje i vjeruje se kako je oteta. Na Percyju i njegovim prijateljima je da otkriju što se dogodilo. Tko je dovoljno moćan da otme jednu božicu? Moraju pronaći Artemidu prije zimskog solsticija, jer je ona jedna od najglasnijih u vijeću kad je riječ o poduzimanju nečega protiv Kronovih podanika. Ako nje ne bude, bogovi ništa neće odlučiti i još će jedna godina priprema za rat biti izgubljena. Kao da nevolja nema dovoljno, pred Percyja je postavljen još jedan težak zadatak; mora otkriti koje je to rijetko čudovište Artemida lovila prije nego što je nestala – čudovište za koje se priča kako je toliko moćno da bi moglo zauvijek uništiti Olimp.