Misterij Mrtvog mora

MediaThumbnailHandler.ashxOd spektakularne avionske nesreće u američkoj pustinji preko brutalnih ubojstava na Londonskom sveučilištu pa do fantomskoga grada u Meksiku, Misterij Mrtvog mora najnapetiji je i najintrigantniji konspirativni triler još od Da Vincijevog koda.

Nakon što je smrt sveučilišnog profesora Stuarta Barlowa proglašena nesretnim slučajem, londonska policajka Heather Kennedy otkriva pogrešku u istrazi. Njegovu smrt povezuje sa sumnjivim okolnostima smrti još dvoje drugih povjesničara, njegovih suradnika na projektu koji se bavio kodeksom Rotgut, jednim od kodeksa među poznatim Svicima s Mrtvog mora. Njezina istraga spojit će je s drugom osobom koja je zainteresirana za isti slučaj – bivšim plaćenikom Leom Tillmanom - i zajedno će krenuti tragom tajanstvene organizacije koja djeluje po čitavom svijetu, a za koju Tillman vjeruje da je odgovorna za nestanak njegove žene i troje djece prije 13 godina.

Uskoro će se Tillman i Kennedy naći na udaru fanatičnih ubojica koji vjeruju da su potomci Judina plemena i koji ne prezaju ni pred čime kako bi zaštitili tajnu koja se krije u gnostičkom evanđelju, a koja – prema njihovom vjerovanju – ima snagu promijeniti svijet...