Gospa od Rijeke

gospa-od-rijekeKao potomak riječne božice Meluzine, Jacquetta je naslijedila dar i sposobnost gledanja u budućnost. Udavši se za vojvodu od Bedforda, upoznaje se s tajanstvenim svijetom alkemije. Nakon iznenadne vojvodine smrti potajno se udaje za njegovog paža, Richarda Woodvillea. Vraćaju se u Englesku na dvor gdje Jacquetta postaje bliska prijateljica novoj kraljici, no osjeća da u engleskom narodu sve više raste nezadovoljstvo. Jacquetta se bori za svojega kralja i kraljicu, ali i za kćer Elizabeth, za koju predviđa neočekivanu i jedinstvenu budućnost. Gospa od rijeke snažan je i očaravajući roman koji obiluje strašću i legendama, i u kojemu autorica pripovijeda priču o majci Bijele kraljice, neustrašivoj lady Rivers.