Kraljevska krv

kraljevska-krvU jesen 1541. kralj Henrik VIII. i njegova Kraljevska povorka kreću na spektakularno putovanje na sjever Engleske gdje im građani Yorka pripremaju veličanstven doček. U York po službenoj dužnosti stižu i odvjetnik Matthew Shardlake i pomoćnik Jack Barak radi sastavljanja zahtjeva koje će građani tom prigodom uputiti kralju. No, Shardlake je dobio i „specijalni“ zadatak od nadbiskupa – mora se pobrinuti da opasan urotnik živ stigne na ispitivanje u londonski Tower. A kada nabasaju na skrovište s tajnim dokumentima koji bi mogli ugroziti prijestolje Tudora, dovesti će ih do potresnog otkrića i izložiti životnoj opasnosti… Intrigantna priča i zadivljujući prikaz Engleske u vrijeme Henrika VIII.