ANUBISOVA VRATA

152848_2Ovdje ćete na jednom mjestu naći plejadu izuzetno osebujnih likova: drevnog egipatskog čarobnjaka, suvremenog milijunaša, vukodlaka, grozno deformiranog klauna, mladu ženu maskiranu u dječaka, Lorda Byrona isprana mozga, te junaka priče, profesora Brendana Doylea. Bogato razvedena radnja, obilje likova, igra povijesnim i izmišljenim ličnostima čine ovaj roman privlačnim širem krugu čitalaca, a priznanja poput Philip K. Dick Awarda i SF Chronicle Awarda od ovog remek-djela pripovijedanja stvaraju nezaobilazno čitalačko štivo.

Dvadeset četiri godine nakon prvog objavljivanja na hrvatskom jeziku, Algoritam novim i onim malo starijim generacijama s ponosom predstavlja osvježeno izdanje jednog od legendarnih romana žanra, u prijevodu Predraga Raosa, koji s godinama ništa nije izgubio na upečatljivosti i originalnosti, te s naslovnom ilustracijom Igora Kordeja.