Lijepo spavaj, medvjediću - Slikovnica koja pomaže djeci zaspati

MEDO.phpStigla je večer. Vrijeme je za spavanje. No mali plišani medo nije nimalo pospan. Popeo se na prozor dječje sobe i kroz njega promatra svijet. Prisjeća se prošloga dana i svojih pustolovina, a pred njime se rasprostiru čarobni prizori tople ljetne noći. Naposljetku sklapa oči i, radujući se novome danu, tone u san.

„Lijepo spavaj, medvjediću“ topla je i dražesna knjiga Quinta Buchholza, priznatog i cijenjenog njemačkog umjetnika-ilustratora. Knjige su mu objavljene u 30 zemalja svijeta. „Lijepo spavaj, medvjediću“ njegova je najpopularnija knjiga, koja je u proteklih dvadeset godina postigla status svjetskog klasika. Osim u Njemačkoj, objavljena je u Velikoj Britaniji, Francuskoj, Španjolskoj, Italiji, Nizozemskoj, Rusiji, Japanu, Kini, SAD-u i mnogim drugim zemljama.