MAJANSKO PROROČANSTVO

154929Arheolog Julius Gabriel trideset je dvije godine istraživao majanski kalendar, enigmu staru 2500 godina koja predviđa Apokalipsu. Istraživanje ga je dovelo do zaključka da su drevne građevine kao što su Velika piramida u Gizi, Stonehenge, Angkor Wat i Chichén Itzá, izgrađene kao dio prastarog sigurnosnog sustava koji bi mogao spasiti čovječanstvo od posvemašnjeg uništenja. Ali Julius je sada mrtav, a njegove teorije nestale su zajedno s njim, izvrgnute ruglu i nevjerici.
Uz pomoć Dominique, psihijatrijske stažistice majanskoga podrijetla, Juliusov sin Michael bježi iz ludnice u Miamiju, u koju je nezakonito zatvoren. Zajedno pobjegnu na poluotok Yucatán, a Michael vjeruje da tamo može pronaći dokaze koji će potvrditi očevu teoriju i uvjeriti svijet da mu se bliži globalna katastrofa.

U Meksiku za jesenskog ekvinocija pojavljuje se sjena zmije nad sjevernim pročeljem Kukulcánova hrama, kao što se pojavljivala i prošlih tisuću godina. Ali ovoga puta je drugačije – ovo je početak kraja..