Tri metra iznad neba

Tri metra iznad neba 384Babi i Step dva su potpuno različita svijeta. Ona je dobro odgojena srednjoškolka i romantična djevojka, a on buntovan i nasilan tip. Nju automobilom voze u školu, a on gradom kruži na motoru. Step voli opasnost i mrzi pravila, a Babi potpuno obrnuto. Igrom su se slučaja sreli i počele su nevolje...

Tri metra iznad neba je romantičnosociološka drama o zabranjenoj ljubavi između dvoje mladih koji su se, premda različiti, a možda upravo zbog toga, našli u nevjerojatnoj vezi koja je istovremeno bila i neizbježna. Osjećaji koji su ih preplavili bili su iskustvo prve prave ljubavi, one koja se pamti unatoč svim zabranama. U ovoj dirljivoj priči mladići su buntovnici koji jure na motorima, izlažući se riziku i opasnostima dok djevojke maštaju o muškarcu svog života. Federico Moccia napisao je snažnu i dirljivu ljubavnu priču a istodobno i kroniku jednog doba i jedne generacije. Atmosferu osamdesetih živopisno je oslikao nezaboravnim glazbenim hitovima, odjevnim brendovima za kojima se otimalo i buntom mladih koji je, zapravo, skrivao duboke traume. Ovim romanom, na temelju kojega su snimljene dvije filmske verzije, talijanska i španjolska, ispisao je posvetu tom nezaboravnom dobu prošlog stoljeća kojem se mladi i danas vraćaju sa znatiželjom i zanimanjem.

Strastvena priča o Babi i Stepu jedna je od onih koje odolijevaju zaboravu kao što mu odolijevaju i vječni Romeo i Julija, Tony i Maria iz Priče sa Zapadne strane te Ryan O’Neal i Ali McGraw iz Ljubavne priče.