Stacy Schiff Kleopatra

kleopatraDobitnica Pulitzerove nagrade Stacy Schiff oživljava u ovom sjajnom publicističkom djelu najintrigantniju ženu cjelokupne povijesti – Kleopatru. Utemeljeno na povijesnim istraživanjima Schiff donosi pred čitatelje mnoštvo političkih i seksualnih intriga iz raskošne Kleoptarine palače od oniksa i zlata. Premda je živjela svega četrdeset godina, Kleopatra je svojom karizmom promijenila obrise antičkog svijeta i donijela novi svjetski poredak uoči Kristova rođenja. Važno je istaknuti kako Stacy Schiff odvaja fikciju od historiografskih činjenica i opisuje autentičan Kleopatrin život i povijesni kontekst. S jedne strane bogato detaljima, a s druge strane izuzetne historiografske širine, ovo je djelo pronicljiva rekonstrukcija jednog nevjerojatnog života.