Mali stranac

images uploaded 34261Vanvremenska saga o propasti jedne obitelji,
Jedne kuće i kraju jednog vremena.

Mali stranac je uzbudljiv paranormalni triler i istovremeno suptilni portret sloma britanskog klasnog sistema nakon II. svjetskog rata. Naizgled klasična priča o duhovima opsjednutoj kući vraća nas natrag u vremenu i, na nekoliko narativnih razina, donosi kompleksnu priču u kojoj se isprepliću suvremena povijest, jedan sasvim određeni zločin i krivnja koja, odmotavajući se postepeno, na kraju obuhvaća sve protagoniste, bilo u vidu njihove izravne umiješanosti u zločin, bilo kao tihe, ništa manje odgovorne kotačiće njegova sistema.
Knjiga je nominirana za najrelevantnije britanske nagrade te prevedena na više svjetskih jezika.