Devet života

uvode duboko u svjetove za koje nam je teško  pojmiti da uopće postoje.

Budistički svećenik latio se oružja kako bi se suprotstavio kineskoj invaziji na Tibet, da bi ostatak života proveo okajavajući počinjeno nasilje tako što tiska najbolje molitvene zastavice kakve se mogu naći u cijeloj Indiji.

Džainska redovnica dovodi u kušnju vlastito umijeće izdizanja iznad ovozemaljskoga svijeta, dok joj najbolja prijateljica umire od gladi...

Dalrymple uranja duboko u srce naroda koji je razapet između sve burnije moderne svakodnevice i održavanja kontinuiteta drevnih tradicija.