TEMELJNI ČVOROVI

Temeljni-CVOROVIPomoću knjige Temeljni čvorovi (Essential Knots) čitatelj može naučiti vezati „savršen čvor u svakoj situaciji“. U uvodnom dijelu objašnjeni su osnovni termini pomoću kojih se kasnije objašnjava vezanje svih vrsta čvorova, nabrojene su temeljne vrste konopa koje se upotrebljavaju u pomorstvu, jedrenju, ribarstvu, alpinizmu, u izviđačima, na logorovanju, na kampiranju i u ostalim hobijima gdje će poznavanje vezanja čvorova riješiti većinu problema koje možete imati. Prikazani su i alati kojima se čitatelji mogu služiti prilikom povezivanja dvaju konopa kao i načini podvezivanja i namatanja konopa. U ostatku knjige mogu se pronaći objašnjenja (slikovana i detaljna) kako vezati osnovne vrste čvorova podijeljenih u skupine prema njihovoj najčešćoj praktičnoj uporabi (Čvorovi za zaustavljanje, Vezni čvorovi, Petlje, Sponski čvorovi, Vezovi, Privezivanja, Trikovi sa čvorovima, Ukrasni čvorovi i Upleti) .