Gore je tiho

proizv9012Blizanci Henk i Helmer, uvijek tim redom; Helmer je bio stariji, ali Henk je bio brži.Bili su nerazdvojni sve dok Henk nije pronašao Riet, i sve dok se automobil koji je Riet vozila nije survao u jezero. Na dan bratove smrti Helmer je po očevu nalogu napustio studij književnosti i na maloj obiteljskoj farmi počeo život 's glavom ispod krave' – život koji mu nije bio namijenjen.No može li se vratiti život koji je bio tvoj, ali si ga propustio?Trideset pet godina poslije Helmer će ostarjela oca pre­mjestiti u sobu na gornjem katu, a klupko gorčine, strepnje i prijekora počet će se odmotavati kad ga u dom Van Wonderenovih još jednom donesu Riet i Henk – njezin osamnaestogodišnji sin.