26. lipanj Međunarodni dan protiv zlouporabe droge i nedozvoljenog korištenja opojnih tvari

u Petak, 26 Lipanj 2020. Objavljeno u Novosti

Zlouporaba droge jedan je od vodećih zdravstvenih problema u svijetu koja kod mladih osoba predstavlja najveći uzrok bolesti i smrtnosti u svim zemljama svijeta, donoseći i brojne posljedice poput nezgoda, poremećaja, kardiovaskularnih i respiratornih bolesti te drugih zdravstvenih i socijalnih problema (nezaposlenost, beskućništvo, kriminal, nasilje i smrt).
Zbog pomoći i suzbijanja korištenja droge i drugih opojnih sredstava Generalna skupština UN-a 1987.godine proglasila je 26. lipnja Međunarodnim danom protiv zlouporabe droge.

Za pomoć i savjet uvijek se možete obratiti starijima, a u knjižnici uvijek možete posuditi korisnu literaturu.

Budimo odgovorni ❤️