Brown, B. - Otkrijte svoju unutarnju snagu

on Petak, 03 Srpanj 2020. Posted in Noviteti

Brown, B. - Otkrijte svoju unutarnju snagu

U knjizi "Otkrijte svoju unutarnju snagu" Brené Brown redefinira smisao istinskog pripadanja u vrijeme sve veće polarizacije, a svojom karakterističnom kombinacijom istraživanja, pripovijedanja i iskrenosti pokreće novu kulturološku raspravu, istodobno jasno ocrtavajući put prema istinskom pripadanju.

Suvremeno čovječanstvo proživljava duhovnu krizu nepovezanosti, smatra Brown i upoznaje nas s elementima istinskog pripadanja koji propituju sve u što smo vjerovali o sebi i o drugima.
Istinsko pripadanje traži od nas da vjerujemo u sebe i da pripadamo sebi u toj mjeri da možemo osjetiti svetost i kad smo dio nečega i kad ostanemo sami.
No u kulturi prožetoj perfekcionizmom i udovoljavanjem drugima, u kojoj je sve manje uljuđenosti, lako je prešutjeti, sakriti se u svoju ideološku utvrdu ili uklopiti se, umjesto da izrazimo ono što uistinu mislimo i osmjelimo se zakoračiti u divljinu nesigurnosti i kritičnosti.
Istinsko pripadanje nije nešto o čemu ćemo pregovarati s drugima, nešto uvjetovano; to je svakodnevna praksa koja od nas traži integritet i autentičnost.
To je osobna predanost koju nosimo u svom srcu.