BUTTERFIELD, M.- KAKO ŽIVE PČELE

on Ponedjeljak, 21 Veljača 2022. Posted in Noviteti

Knjiga o pčelama, tim malim stvorenjima čiji je opstanak za Zemlji oduvijek usko vezan za naš, donosi mnoštvo podataka o tome kako i gdje žive, kako komuniciraju, kako grade svoje košnice i zašto su tako važne za sve nas, ljude, biljke i životinje. Brujalica je mala pčela medarica koja će djecu, ali i znatiželjne odrasle, provesti kroz svoj dom i upoznati ih sa svojim prijateljima te nam pokazati svoje neobične sposobnosti i vještine – znate li da pčele obožavaju plesati? Ili da imaju izvanredan osjet njuha? Da neke radije žive same? Iako je knjiga edukativna i donosi mnoštvo zanimljivih podataka, ujedno je i zbirka narodnih priča o pčelama iz raznih kultura. Na kraju knjige nekoliko je savjeta koji će djeci (ali i svima nama) pomoći da i mi budemo prijatelji ovim malim, ali tako vrijednim stanovnicima našeg planeta.

Napomena: Preporučena dob je od 4 do 9 godina, iako je knjiga edukativna, ujedno je i zbirka priča i može se čitati na nekoliko razina; odlična za razvijanje problemskog razmišljanja i potiče na promatranje pojava u prirodi.