Cowley Heller, M. - Palača od papira

on Četvrtak, 31 Ožujak 2022. Posted in Noviteti

Cowley Heller, M. - Palača od papira

Savršeno je jutro u kolovozu – Elle, pedesetogodišnja sretno udana profesorica i majka troje djece, budi se u Palači od papira, mjestu na koje dolazi svakog ljeta još od djetinjstva, svom utočištu od svijeta. No, ovog jutra u njezinu se životu nešto nepovratno promijenilo; prošle su se noći ona i njezin najstariji i najbolji prijatelj Jonas iskrali kroz stražnja vrata i nakon desetljeća potisnute žudnje napokon prepustili strastima.

U sljedeća će dvadeset četiri sata Elle morati odabrati između života koji je stvorila sa svojim voljenim suprugom Peterom i života o kakvom je uvijek sanjala s Jonasom, prije negoli ih je tragičan udes nepovratno razdvojio.

Dok Miranda Cowley Heller ocrtava sva iskustva koja su Elle dovela do današnjeg, sudbonosnog dana, shvaćamo kako je njena odluka sve samo ne jednostavna te kako će nužno razoriti nečiji život. Palača od papira roman je o žudnji i dignitetu, zlostavljanju i obiteljskim grijesima, djelo koji će čitatelju slomiti srce, ali odmah ga potom i iscijeliti kako samo veliki romani mogu.