D. O'Brien, M. - Svjetionik

on Četvrtak, 16 Prosinac 2021. Posted in Noviteti

D. O'Brien, M. - Svjetionik

Ethan McQuarry mladi je svjetioničar na malenome otoku, stjenovitoj izbočini na krajnjemu istoku otoka Cape Breton u Atlantskome oceanu. Živi sam, bez obitelji, smatrajući sebe tihim i budnim čuvarom koji iz godine u godinu odvažno i nadasve odgovorno obavlja svoju dužnost.

Veoma cijeni svoju samoću na otočiću i sretan je zbog toga što se tako rijetko susreće s ljudima. No ta ga posvemašnja osama ipak progoni i kopka, kao i osjećaj da mu je život besmislen. Njegovi hrabrost, poštenje i ljubav prema moru i prirodi, prema praktičnim vještinama i učenju, na koncu nisu dovoljni. Suočava se s duhovnim olujama, ali i s onima pravim, olujama čija strahovita snaga užasava i plaši.
S vremena na vrijeme k njemu pristižu glasnici poslani od budnosti svijeta, kako je on naziva. U prvi mah ne shvaća da su u pitanju glasnici, niti razumije poruku, dok se ne nađe usred katastrofalnih događaja koji mu osvijeste postojanje tajanstvenih podstruja stvarnosti – i ujedno mu otkriju skriveno lice ljubavi.