Doerr, A. - Grad u oblacima

on Srijeda, 01 Prosinac 2021. Posted in Noviteti

Doerr, A. - Grad u oblacima

Ana i Omer djeca su sa suprotstavljenih strana opsade Konstantinopola 1453. Idealistični tinejdžer Seymour i Zeno, ratni veteran u svojim osamdesetima, žive u suvremenom Idahu. Konstance je djevojčica iz budućnosti, a jedini svijet koji poznaje jest svijet interstelarnog broda. Spojeni drevnim tekstom, oni su nezaboravni junaci ovoga romana, sanjari i autsajderi koji uspijevaju pronaći snagu i nadu i u najtežim vremenima.

Američki pisac Anthony Doerr svojim je prethodnim romanom, "Svjetlo koje ne vidimo", osvojio Pulitztera kao i milijune čitatelja diljem svijeta. Njegov novi, željno iščekivan i jako hvaljen roman veličanstveno je putovanje kroz vrijeme i prostor, trijumf mašte i suosjećanja, ali i nadahnjujuća priča koja govori o našoj povezanosti s onima koji nas okružuju, drugim vrstama, onima koji su živjeli prije nas, ali i onima koji će nastanjivati Zemlju jednom kad nas više ne bude.