Greb, N. - Snaga ljudskih vrlina

on Petak, 14 Veljača 2020. Posted in Noviteti

Greb, N. - Snaga ljudskih vrlina

Mladi proaktivni psiholog Nikola Greb uvjeren je da nismo bespomoćni pred problemima koji muče suvremeno društvo, sve većim socijalnim razlikama, porastu depresije i političkim krizama. Iako nas pesimistične prognoze nerijetko obeshrabruju, zbog čega se prepuštamo potištenosti i beznađu, Greb kaže da se umjesto toga trebamo okrenuti sebi.

Svatko od nas svojim svakodnevnim odlukama utječe na svoju, ali i sudbinu drugih ljudi. U svojoj prvoj knjizi hrabro i lucidno govori o vrlinama, te spretno povezuje znanstveno utvrđene činjenice s praktičnim savjetima, anegdotalnim pričama i introspekcijom, navodeći nas na put spoznaje i rasta.
Vrline su ono prema čemu procjenjujemo karakter pojedinca, ali prema načinu na koji se pojedine vrline potiču i jačaju, ogleda se i karakter cjelokupnog društva te je stoga briga o vrlinama ključna za napredak pojedinca, ali i društva u cjelini.