Harmon, A. - Prvo žensko dijete

on Srijeda, 11 Ožujak 2020. Posted in Noviteti

Harmon, A. - Prvo žensko dijete

Bayra od Sayloka, nezakonita sina moćnog i ljubomornog poglavara klana, progoni kletva kojom ga je proklela njegova majka na umoru.Prodana, napuštena i nevoljena, na zemlju je bacila prokletstvo riječima:Od ovoga dana nadalje u Sayloku se više neće rađati kćeri.

Odrastao među čuvarima hrama, Bayr posjeduje dar nadljudske snage. No, blagoslovljen je i ljudskim srcem koje kuca iz jednoga jedinog razloga: kako bi zaštitilo Albu, prvo žensko dijete koje se rodilo u gotovo dva desetljeća i koje može značiti spas prokletoj zemlji. Sudbina Sayloka leži u Bayrovim i Albinim rukama, a njihova povezanost jača s dolaskom novih opasnosti. Bayr ima zadaću boriti se protiv neprijatelja svog naroda, prikrivenih i stvarnih, a snagu mu daje ljubav prema djevojci koja se oduprla nesreći koja je zadesila Saylok. Ono što Bayr i Alba ne znaju jest da su oboje prijetnja kralju, pohlepnom čovjeku koji se na prijestolje uzdignuo zahvaljujući lažima, ubojstvima i izdaji. Samo je jedan način na koji mogu obraniti svoj dom od izopačenosti koja ga je posve preuzela. Slamanjem kletve moći će pobijediti kralja… ali i uništiti sebe same.