Horst, J.L.; Enger, T. - Dimna zavjesa

on Četvrtak, 14 Listopad 2021. Posted in Noviteti

Horst, J.L.; Enger, T. - Dimna zavjesa

Na Silvestrovo Oslo potrese eksplozija bombe postavljene nedaleko od luke. Policija je uvjerena da je riječ o terorističkom činu i da bomba nije bila namijenjena ni jednoj od žrtava ponaosob. Slučajnost? Na terenu se u isto vrijeme nađu novinarka Emma Ramm i policajac Alexander Blix, koji iz ledenog mora izvuče teško ozlijeđenu ženu. Kad ju policija kasnije identificira kao majku Patricije Semplass, djevojčice koja je deset godina ranije oteta na putu kući iz vrtića i nikada nije pronađena, njih oboje ne mogu se oteti dojmu da je bomba ipak imala vrlo konkretan cilj…Policajac i novinarka ponovo udružuju snage kako bi raspetljali šokantni slučaj, a sa svakim novim otkrićem postaje jasno da Patricijin nestanak nije toliko jednostavan kao što se činilo.