Jenoff, P. - Izgubljene djevojke Pariza

on Petak, 04 Rujan 2020. Posted in Noviteti

Jenoff, P. - Izgubljene djevojke Pariza

U poslijeratnom New Yorku 1946. godine, mlada udovica Grace Healey na željezničkom kolodvoru nalazi kofer s 12 ženskih fotografija. Odlučna da otkrije sudbine žena s fotografija, započinje istragu koja je vodi sve do washingtonskih arhiva. U drugoj pripovjednoj liniji pratimo Eleanor Trigg, mladu poljsku Židovku na čelu britanske mreže tajnih agentica koje su tijekom Drugog svjetskog rata bile raspoređene na okupiranom teritoriju u Francuskoj i pomagale pokretu otpora. Jedna od njih, mlada samohrana majka Marie Roux, suočit će se s neočekivanim i nevjerojatnim zadacima kada je misija odvede u samo srce ratnog vihora, prije samog Dana D. Izvanredan roman autorice bestselera New York Timesa Pam Jenoff, nadahnut povijesnim događajima i stvarnim osobama, posveta je ženskoj hrabrosti i junaštvu, i velikoj snazi žena da prežive u najtežim životnim okolnostima. Baveći se temama poput odanosti i izdaje, krivnje i okajanja, donoseći napetu i moralno kompleksnu priču nabijenu političkim intrigama, Izgubljene djevojke Pariza roman je koji suočava čitatelje s nekim od ključnih životnih pitanja: tko smo mi, koliko vrijedimo i kome možemo vjerovati?