Kempton, B. - Wabi Sabi : japanska mudrost prihvaćanja nestalne i nesavršene prirode svega

on Srijeda, 01 Travanj 2020. Posted in Noviteti

Japanski koncept wabi-sabi pomaže nam da vidimo ljepotu u nesavršenom, cijenimo jednostavnost i prihvatimo prolaznost svega. Iako korijene ima u zenu i ceremoniji čaja, univerzalna mudrost wabi-sabija danas može postati antidot za naš hektični, konzumeristički svijet: potiče nas da usporimo, ponovno se povežemo s prirodom i budemo nježni prema sebi.

Od usklađivanja s ritmovima godišnjih doba, do uređenja toplog doma, od redefiniranja neuspjeha do dostojanstvenog starenja, wabi-sabi nam pomaže da sve pojednostavnimo i usredotočimo se na ono što je zaista važno.
Beth Kempton, nagrađivana autorica i japanologinja daje nam jedinstveni uvid  u drevnu japansku mudrost, vodeći nas u potragu za novim načinima suočavanja sa životnim izazovima i smislom koji nadilazi materijalno.