Lucarelli, C. - Glasovi u tami

on Četvrtak, 03 Prosinac 2020. Posted in Noviteti

Lucarelli, C. - Glasovi u tami

Serijski ubojica hara Bolognom. Zovu ga Iguana, jer nakon svakog zločina preuzima identitet žrtve kako bi ušutkao "paklena zvona" što mu odjekuju u ušima. Inspektorica Grazia Negro pokušava mu stati na kraj, a jedini svjedok koji ga može prepoznati slijepi je mladić Simone.

Dok lovac i plijen neprestano izmjenjuju uloge, radnju pratimo čas pozornim i tjeskobnim očima Grazije, čas kroz grozničav i bolan pogled Iguane, ili je, kad je perspektiva Simoneova, doživljavamo kao simfoniju zvukova i glasova, složenu i maštovitu mentalnu arabesku. A grad koji pred našim očima tako poprima oblik guste mreže spletki i opsesija ujedno je nevjerojatan talijanski megalopolis i čarobno kazalište u kojemu ništa nije nemoguće.