MIJOČ V. - M. ČARGO - TEMELJNI POSTUPCI I VJEŠTINE U ZDRAVSTVENOJ NJEZI

on Ponedjeljak, 21 Studeni 2022. Posted in Noviteti

Medicinske sestre i tehničari okosnica su zdravstvenog sustava. To je posebno došlo do izražaja tijekom pandemije COVID-a-19. Na medicinske sestre i tehničare oslanjaju se pacijenti koji traže skrb, utjehu i podršku, ali i liječnici jer timski rad omogućuje uspješno liječenje i osigurava veće zadovoljstvo pacijenata. U cilju postizanja izvrsnosti tijekom studija na preddiplomskoj i diplomskoj razini iznimno je važno medicinskim sestrama i tehničarima omogućiti pristup literaturi koja je po sadržaju i izgledu suvremena. Suvremeno obrazovanje visokoobrazovanih medicinskih sestara i tehničara nastoji nastavu temeljiti na suvremenim znanstvenim spoznajama kako bi stekli kompetencije za primjenu zdravstvene njege utemeljene na dokazima.