Moore, T. - Tamna noć duše

on Srijeda, 04 Ožujak 2020. Posted in Noviteti

Moore, T. - Tamna noć duše
Tamna noć duše – optimističan i pozitivan vodič kroz životne nedaće
Svaki se ljudski život sastoji od svjetlosti i tame, sreće i tuge, vitalnosti i umrtvljenja. Način na koji razmišljamo o ovim mijenama čini presudnu razliku.
Naši životi vrve mračnim emocionalnim tunelima: bio to gubitak voljene osobe ili kraj odnosa, starenje ili bolest, karijerna razočarenja ili, pak, samo dugotrajan osjećaj nezadovoljstva životom.
Društvo je sklono promatrati ovakve „tamne noći“ u kliničkim okvirima, kao prepreke koje je nužno prevladati što je brže moguće. Međutim, Moore nam pokazuje da uvažavanje i shvaćanje ovih razdoblja krhkosti kao perioda inkubacije i pozitivnih prigoda za razmatranje najdubljih potreba naše duše može rezultirati iscjeljenjem i novim poimanjem životnog smisla.
U Tamnoj noći duše ove metaforičke tamne noći nisu predstavljene u negativnom svjetlu, nego kao razdoblja promjene, prigode za povratak sebi, te obredi prijelaza koji rezultiraju preobrazbom.
Ova knjiga donosi optimističan, inspirativan i nov pogled na teme kao što su:
Iscjeliteljska moć melankolije
Seksualna tamna noć i misteriji bračne zajednice
Pronalazak utjehe u razdobljima bolesti i procesu starenja
Tjeskoba, ljutnja i razni vidovi privremenih neuračunljivosti
Povezivanje kreativnosti, duhovnosti i emocionalnih kriza
Pronalazak smisla i ljepote u tami.