RUBINA, D. - NA SUNČANOJ STRANI ULICE

on Petak, 26 Kolovoz 2022. Posted in Noviteti

Dvije snažne žene nose radnju ove polifone, uzbudljive priče o Taškentu druge polovice 20. stoljeća. Prva je Katja, koja kao djevojčica stiže u Taškent iz opkoljenog Lenjingrada, i zahvaljujući brižnosti Uzbekinje Hadiče, jedina od svoje obitelji preživljava. Druga je njezina kći Vjerka, čije je djetinjstvo ispunjeno samoćom, crtanjem i majčinim batinama. Obje su umjetnice, ali različitih predznaka. Lukava, čvrsta i nesmiljena Katja postat će vrhunska krijumčarka, umjetnica u svijetu kriminala, a ingeniozna Vjerka – slavna uzbečka slikarica. Njihov će život u hektičnom i multinacionalnom Taškentu obilježiti brojni protagonisti, začudnih i nevjerojatnih životnih priča. Svjedočit ćemo svađama i prijevarama, dubokim prijateljstvima, gubicima i lomovima, sudbinskim susretima, i jednoj velikoj pravoj ljubavi.