SULLIVAN, R. - IZDANJA ANNE FRANK

on Ponedjeljak, 28 Studeni 2022. Posted in Noviteti

Uz pomoć novih tehnologija, novootkrivenih dokumenata i sofisticiranih istražnih tehnika, međunarodni tim predvođen umirovljenim agentom FBIa konačno je riješio misterij koji proganja generacije od Drugog svjetskog rata: TKO JE IZDAO ANNE FRANK I NJEZINU OBITELJ? I ZAŠTO? OTKRIĆE IH JE ŠOKIRALO… Više od trideset milijuna ljudi pročitalo je dnevnik koji je tinejdžerica Anne Frank vodila dok je tijekom Drugog svjetskog rata živjela skrivena u tajnom aneksu sa svojom obitelji i još četvero ljudi u Amsterdamu, sve dok ih nacisti nisu uhitili i poslali u koncentracijski logor. Ali unatoč svoj pažnji koju je u javnom prostoru privukla ta mučna priča, nitko nikada nije konačno objasnio kako se tih osmero ljudi uspjelo skrivati više od dvije godine, ali i tko je – ili što je – doveo naciste pred njihova vrata. Umirovljeni agent FBIa Vincent Pankoke i ekipa neumornih istražitelja proučili su desetke tisuća stranica dokumenata – od kojih neki nikada prije nisu viđeni – i intervjuirali mnoštvo potomaka ljudi koji su poznavali nesretnu obitelj Frank. Koristeći metode koje je razvio FBI, tim istražitelja rasvijetlio je događaje koji su doveli do zloglasnog uhićenja..