WAGNER, T. - KAKO STVORITI INOVATORE

on Srijeda, 14 Rujan 2022. Posted in Noviteti

„Vodič za roditelje koji žele da njihova djeca postanu inovativni mislioci.“ – USA TODAY

U ovoj revolucionarnoj knjizi, stručnjak za obrazovanje Tony Wagner uvjerljivo zagovara potrebu razvoja gospodarstva koje pokreću inovacije. Istražuje što roditelji, učitelji i poslodavci moraju učiniti da bi razvili sposobnosti mladih da postanu inovatori. Predstavljajući upečatljive mlade američke inovatore, kao što su Kirk Phelps, voditelj proizvoda za Appleov prvi iPhone, i Jodie Wu, koja je utemeljila tvrtku koja u Tanzaniji proizvodi krunilice za kukuruz koje pokreću bicikli, Wagner otkriva kako su odrasle osobe u njihovim životima gajile njihovu kreativnost i poticale njihovu maštu, a istovremeno ih podučavale da uče iz vlastitih neuspjeha i ustraju. Wagner pronalazi zajednički obrazac – djetinjstvo ispunjeno kreativnom igrom dovodi do razvoja snažnih interesa, koji se tijekom adolescencije i u odrasloj dobi pretvaraju u dublju svijest u odnosu na karijeru i životne ciljeve. Igra, strast i svijest o cilju: to su silnice koje potiču mlade inovatore.