ZRILIĆ, S.- Djeca s teškoćama u inkluzivnom vrtiću i školi

on Četvrtak, 01 Prosinac 2022. Posted in Noviteti

ako brojni autori istražuju mogućnosti inkluzije djece s teškoćama, ova knjiga daje sistematski pregled od početaka integracije pa do inkluzije danas. U knjizi su obuhvaćene i istaknute važne kompetencije odgojitelja i učitelja, a elaboriraju se važni dokumenti koji determiniraju inkluziju te se obrađuju sve teškoće i metode rada. Također se navode primjeri dobre prakse. Autorica naglašava da su dječji radovi originalni te da nisu preuzeti iz druge literature ili s mrežnih stranica, što upućuje na to da je autorica sustavno istraživala praksu i rad u inkluzivnom vrtiću i školi. Izvornost ovog djela ogleda se ponajprije u tome što autorica pristupa obrazloženju različitih teškoća, a onda i specifičnostima odgoja i obrazovanja djece s teškoćama u inkluzivnom pristupu.