u Utorak, 02 Studeni 2021. Objavljeno u Novosti

U spomen na Dragutina Tadijanovića

"Sav moj život je u mojim pjesmama.
Dok one žive, živjet ću i ja."
Dragutin Tadijanović, poznat i po pseudonimu Margan Tadeon (Rastušje, kod Sl. Broda, 4. studenoga 1905. - Zagreb, 27. lipnja 2007.), bio je hrvatski pjesnik, ravnatelj Instituta za književnost JAZU-a, predsjednik Društva književnika Hrvatske.
Tijekom svoje bogate književne karijere objavio je preko 500 pjesama, dvadesetak zbirki te izdanja sabranih i vlastitih djela.
Njegove pjesme prevedene su na dvadesetak jezika. Nagrada koju posmrtno dodjeljuje HAZU od 2008. godine za pjesnički životni opus, nazvana je njegovim imenom.
Dragutin Tadijanović je jedna od osoba koja je svojim djelima uljepšala i obogatila našu književnost, dajući joj posebnu notu umjetnosti. Pokazao nam je kako se u nekoliko riječi može skupiti cijela jedna ideja, a iza sebe je ostavio brojne pjesme, zapise i sjećanja koja će zasigurno živjeti s mnogim budućim naraštajima.
Sretni smo što je veliki hrvatski pjesnik posjetio i našu knjižnicu (25.11.1983.)😊